Psi a hudební festivaly - pro a proti

Plánujete si vzít psa na letní festival? Zde jsou věci, na které si dát pozor

Přestože sezónou hudebních festivalů je jednoznačně léto, mnozí rockeři a rockerky si své festivalové plány na rok 2020 dělají již nyní. Mnozí rockeři jsou zároveň pejskaři, a proto by se svým psem rádi měli i zážitek ve formě společné návštěvy hudebních festivalů. Ne vždy je to však dobrý nápad. Hudební festival, ze kterého budete vy nadšení, se může pro psa stát doslova noční můrou. Zde je několik důvodů.

 

Hluk

O psech je známé, že mají daleko lepší hudební sluch než my lidé. I hudební produkci tedy slyší výrazně hlasitěji. Už jen z tohoto důvodu byste se měli vyvarovat toho brát své psí kámoše na velké festivaly s hlučnou produkcí.

 

Dostatek vody

I pokud nebudete brát svého psa zrovna na Mighty Sounds, ale zvolíte komorní fesťák s akustickou unplugged muzikou, je třeba myslet na riziko dehydratace. Několikahodinový přímý pobyt na sluníčku může mít na vašeho psa katastrofické následky. Tomu však můžete předejít pravidelným přísunem vody. Rozhodně tedy zainvestujte do přenosné mističky a mějte s sebou dostatek neperlivé vody.

 

Zasloužená odměna

Zatímco vy máte obvykle spoustu možností, jak se na festivalu odměnit (stánků s pivem, klobásami a dalším občerstvením bývá obvykle přehršel), u vašeho psa to není pravidlem. Nezapomeňte si s tebou vzít dostatek pamlsků. Ty můžete uložit například do stylového pamlskovníku. Do něj zároveň můžete dát i sáčky na venčení.

Stylový pamlskovník, kde si můžete uložit pamlsky a sáčky na celý festival.
Stylový pamlskovník, kde si můžete uložit pamlsky a sáčky na celý festival.

 

Není pes jako pes

Závěrem je třeba podotknout, že závisí dost i na osobnosti vašeho psa. Někteří psi zvládají masové akce bez problémů. Pro některé je však velká skupina hlučných cizích lidí nepřekonatelným problémem. Proto účast na festivalu se psem zvažte opravdu důkladně.